Prednosti tradičného výrobcu ponožiek a pančuchových nohavíc Tatrasvit Socks

Tatrasvit má certifikát oeko-tex standard 100      Aké sú prednosti Tatrasvit Svit-Socks ,a s.? 

TATRASVIT SVIT-SOCKS, a.s. je tradičný výrobca ponožiek a pančuchových nohavíc.

Medzi najvýznamnejšie obchodné značky, s ktorými spoločnosť Tatrasvit Svit-Socks, doposiaľ spolupracuje alebo spolupracovala patria Bepon, Alain Delon, Hugo Boss, C&A, Lacoste,Falke, Burlington, Cerutti 1881.

Spoločnosť ročne vyrobí približne tri milióny párov ponožiek pre deti a dospelých a dvesto tisíc kusov pančuchových nohavíc pre ženy a deti – a to všetko v plnom veľkostnom a farebnom sortimente. Jednou z kvalitatívnych predností výroby je skutočnosť, že hlavnú skupinu výrobkov tvorí sortiment v prevedení 100% bavlna, alebo bavlna v kombinácií s elastickými materiálmi. Antibakteriálne úpravy, zakomponovanie aktívnych iónov striebra, či využitie coolmaxových vlákien patrí k bežným technologickým procesom reagujúcim na dopyt a požiadavky zákazníkov. Zvýšenie kvality úžitkových vlastností zabezpečuje používanie špeciálnych funkčných materiálov a ich aplikácia do výroby (výťažky z aloe vera a eukaliptu, antibakteriálne úpravy a podobne).

Spoločnosť Tatrasvit Svit-Socks, a.s. je držiteľom certifikátu kvality ISO 9001 a certifikátov OEKO-TEX pre bavlnené a vlnené výrobky, čím zaručuje ekologicky nezávadné spracovanie sortimentu na všetkých stupňoch výroby a zdravotnú nezávadnosť výrobkov.
Politiku ochrany životného prostredia zastrešujú zásady hospodárneho nakladania s energiami s cieľom znižovať vplyvy výrobného procesu na životné prostredie v oblasti spracovávania odpadu, vodného hospodárstva a spotreby energií.
Všetky uvedené ukazovatele, ktoré zo strany spoločnosti prispievajú ako ku kvalite produkcie na slovenskom trhu, tak i k podpore zamestnanosti v regióne, sú spolu s ponukou sortimentu zárukou toho najlepšieho, čo môže zákazník kúpou výrobkov značky Tatrasvit získať.

Hoci od inštalovania prvých pletacích strojov Tomášom Baťom v spoločnosti Tatrasvit ubehlo viac než osemdesiat rokov, aj v súčasnosti sa radí firma k lídrom na trhu, ako najväčší slovenský výrobca ponožiek a pančuchových nohavíc. Dnes patrí Tatrasvit Svit-Socks, a.s. , priamy pokračovateľ tradície tejto pletiarskej výroby, aj k najväčším zamestnávateľom na Slovensku, ktorý ako jeden z mála aplikoval do svojej firemnej politiky etický kódex. 

Výroba je realizovaná na moderných pletiarskych, konfekčných a úpravárenských strojoch, čo umožňuje produkciu technologicky náročných výrobkov zodpovedajúcich najvyšším technickým a estetickým požiadavkám zákazníkov. Široká škála sortimentu zastrešuje aj tie najnáročnejšie požiadavky pre detské, dámske, pánske, športové, zdravotné, pracovné i luxusné produkty, s dominanciou využitia prírodných materiálov, najmä bavlny, vlny a bambusu.

okrem iného zaručuje svojim zamestnancom striktné dodržiavanie zákonov, ochranu nárokovateľných záujmov zamestnancov, či garanciu zákazu akejkoľvek formy diskriminácie a detskej, či nútenej práce.

Copyright © 2020 TATRASVIT SVIT-SOCKS, a.s. All rights reserved. Stránku vytvoril a prevádzkuje OPTIMAT.SK