Tatrasvit Socks je výrobca ponožiek a pančuchových nohavíc

Sme výrobcovia ponožiek a pančuchových nohavíc

TATRASVIT SVIT-SOCKS, a.s. ročne vyrobí približne tri milióny párov ponožiek pre deti a dospelých a dvesto tisíc kusov pančuchových nohavíc pre ženy a deti – a to všetko v plnom veľkostnom a farebnom sortimente. Jednou z kvalitatívnych predností výroby je skutočnosť, že hlavnú skupinu výrobkov tvorí sortiment v prevedení 100% bavlna, alebo bavlna v kombinácií s elastickými materiálmi. Antibakteriálne úpravy, zakomponovanie aktívnych iónov striebra, či využitie coolmaxových vlákien  patrí k bežným technologickým procesom reagujúcim na dopyt a požiadavky zákazníkov. Zvýšenie kvality úžitkových vlastností zabezpečuje používanie špeciálnych funkčných materiálov a ich aplikácia do výroby (výťažky z aloe vera a eukaliptu, antibakteriálne úpravy a podobne).

Dlhoročná tradícia, roky skúseností, tím odborníkov pletiarskeho priemyslu a kvalita výrobkov sa podpísali pod skutočnosť, že prevažná časť produkcie smeruje na export do krajín Európskej únie, prevažne do Nemecka.  Medzi najvýznamnejšie obchodné značky, s ktorými spoločnosť Tatrasvit Svit-Socks doposiaľ spolupracuje alebo spolupracovala, patria Bepon, Alain Delon, Hugo Boss, C&A, Lacoste,Falke, Burlington, Cerutti 1881.

TATRASVIT SVIT-SOCKS, a.s. patrí k výrobcom, ktorí sa hlásia k princípom Fair Trade – spravodlivému obchodovaniu.

Tatrasvit Socks má certifikát OEKO-Tex na bavlnené výrobky

Zdravotne nezávadné ponožky a pančuchové nohavice

Testované na zdravotnú nezávadnosť podľa OEKO-Tex Standard 100.

Spoločnosť TATRASVIT SVIT-SOCKS, a.s. je držiteľom certifikátu kvality ISO 9001 a certifikátov OEKO-TEX pre bavlnené a vlnené výrobky, čím zaručuje ekologicky nezávadné spracovanie sortimentu na všetkých stupňoch výroby a nezávadnosť výrobkov. Politiku ochrany životného prostredia zastrešujú zásady hospodárneho nakladania s energiami s cieľom znižovať vplyvy výrobného procesu na životné prostredie  v oblasti spracovávania odpadu, vodného hospodárstva a spotreby energií.

Všetky uvedené ukazovatele, ktoré zo strany spoločnosti prispievajú ako ku kvalite produkcie na slovenskom trhu, tak i k podpore zamestnanosti v regióne, sú spolu s ponukou sortimentu zárukou toho najlepšieho, čo môže zákazník kúpou výrobkov značky Tatrasvit získať.

Tatrasvit Socks yrába ponožky od roku 1934

História sa začala písať v roku 1934

Vo Svite má výroba ponožiek a pančuchových nohavíc dlhoročnú tradíciu a to už od roku 1934. Neďaleko Popradu, v Batizovciach v rokoch 1934 -- 1935 založila firma BAŤA nový podnik, do ktorého sústredila výrobu syntetických vlákien a materiálov. Nasledovalo budovanie prevádzok na finálne výrobky z viskózových polotovarov -- pančúch, ponožiek a spodnej bielizne. Na mape pribudlo nové mesto, ktorého názov Svit vznikol ako skratka Slovenskej viskózovej továrne.

 Najväčší rozvoj zaznamenala firma po druhej svetovej vojne, začala sa rozširovať a vznikali nové pobočky v Spišskej Novej Vsi, v Spišskej Starej Vsi a v Košiciach. Firma v 80. rokoch s výrobným programom ponožiek a vrchného oblečenia zamestnávala 9000 zamestnancov. V tomto čase spoločnosť vyrábala ročne okolo 30 miliónov párov ponožiek. Boli určené na tuzemský a zahraničný, hlavne nemecký trh. K rozdeleniu pobočiek prišlo po roku 1989, kedy vo Svite zostalo pracovať okolo 1300 zamestnancov.

 Neskôr bola spoločnosť sprivatizovaná. Začala s hľadaním a budovaním nových zahraničných odberateľov. V súčasnosti spoločnosť vyrobí 3 milióny párov ponožiek ročne. Tri štvrtiny sa exportujú a zvyšok je určený pre domáci trh.


Tatrasvit Socks invovuje konštrukciu, používa kvalitné vlákna a moderné stroje

Inovatívna konštrukcia, kvalitné vlákna a moderné stroje

Výroba je realizovaná na moderných pletiarskych, konfekčných a úpravárenských strojoch, čo umožňuje produkciu technologicky náročných výrobkov zodpovedajúcich najvyšším technickým a estetickým požiadavkám zákazníkov. Široká škála sortimentu zastrešuje aj tie najnáročnejšie požiadavky pre detské, dámske, pánske, športové, zdravotné, pracovné i luxusné produkty, s dominanciou využitia prírodných materiálov, najmä bavlny, vlny a bambusu.

Samostatnú skupinu výrobkov tvorí detský sortiment pre najmenších, pričom využitie prírodných materiálov bez chemických úprav je samozrejmé aj v ponuke výrobkov pre staršie deti a dospelých (označované ako BIO alebo 100% BA). Zdravotnú nezávadnosť výrobkov, ako aj záruku šetrného procesu výroby zaručujú získané certifikáty a osvedčenia o kvalite.

Copyright © 2020 TATRASVIT SVIT-SOCKS, a.s. All rights reserved. Stránku vytvoril a prevádzkuje OPTIMAT.SK