COMBER podkolienky s odstupňovanou kompresiou

7,60 €
Na sklade

Pohodlný lem rozkladá prítlak na väščiu plochu. Zabraňuje zhŕňaniu ponožky a nevytvára otlačok na nohe. Pridanie dodatočného materiálu v oblasti päty a špice zabezpečuje nielen ochranu pokožky pred otláčaním a odieraním, ale aj zvyšuje odolnosť voči namáhaniu a odieraniu, čím predlžuje životnosť ponožky. Froté zóna na chodidle chráni pokožku pred otláčaním, odieraním, zlepšuje izolačné vlastnosti a masíruje chodidlo striedaním froté a hladkého úpletu. Odstupňovaná kompresia jemne tlačí krv z nôh smerom ku srdcu, čím zabezpečuje správnu funkciu namáhaných ciev a vitalizuje nohy.

ZLOŽENIE ÚPLETU:

38%     Bavlnené vlákna     Bavlna je hlavnou prírodnou textilnou surovinou, ktorá sa vyznačuje ideálnym súhrnom vlastností pre jej použitie pri výrobe textilných výrobkov. Vyznačuje sa vhodnou pevnosťou, pružnosťou, ťažnosťou, dobrými tepelno-izolačnými schopnosťami a schopnosťou dobre prijímať farbivá.
       
50%     Polyamidové vlákna     Polyamidové vlákna (PA/PAD) sú syntetické vlákna (nylonové) s dobrou pevnosťou, odolnosťou voči oderu, dobre sa farbia a vyznačujú sa nízkou navlhavosťou.
       
12%     Elastanové vlákna     Elastan, elastomerové vlákna alebo polyuretánové vlákna (PUR) sa vyznačujú veľkou rozťažnosťou a schopnosťou opakovaného a takmer úplného návratu do pôvodných rozmerov. Polyuretánové vlákna pod značkou LYCRA vyrába firma Invista (predtým DuPont) a pod značkou DORLASTAN firma BAYER. Vo výrobe ponožiek sa používa okrem holej (neopriadanej) lycry aj opriadaná lycra a to buď polyamidom alebo bavlnou (core-garn).
       

KONŠTRUKČNÉ PRVKY:

Pohodlný lem     Pohodlný / komfortný lem     Komfort nosenia je zabezpečený použitím jemnej gumovej nite alebo špeciálnou konštrukciou tzv. piqué lemu, ktorý rozkladá prítlak elastanu na väčšiu plochu, takže zabraňuje zhŕňaniu lemu a pritom nezviera nohu v oblasti nad kotníkom.
       
Spevnená špica a päta     Spevnená špica a päta     Pridanie dodatočného materiálu v oblasti päty a špice zabezpečuje nielen ochranu pokožky pred otláčaním a odieraním, ale aj zvyšuje odolnosť odolnosť voči namáhaniu a odieraniu. Okrem výrobkov zo 100% bavlny sa pre spevnenie najčastejšie používa polyamidové (PAD) vlákno.
       
Froté zóna     Froté zóna v chodidle     Pridaním dodatočného voľnejšieho vlákna pri pletení materiálu vznikajú nad povrchom úpletu malé očká, ktoré vytvárajú jemný a mäkký povrch – froté. Takto zväčšený objem materiálu pôsobí ako ochrana proti odieraniu a otláčaniu pokožky a má aj dobré izolačné vlastnosti. Masážny efekt je dosiahnutý striedaním froté a hladkého úpletu v chodidle.
       
Odstupňovaná kompresia     Odstupňovaná kompresia     Vyvíjanie vonkajšieho tlaku na nohu je zabezpečené špeciálnou konštrukciou podkolienky s postupnou hustotou pletenia s riadeným zvieraním. Tlak sa postupne od členku smerom nahor ku lýtku zmenšuje a pomáha tak jemne tlačiť krv z nôh smerom ku srdcu. Hodnoty kompresie (sila tlaku kompresie sa meria obdobne ako krvný tlak v milimetroch ortuťového stĺpca) Oblasť členku: 12 mmHg Oblasť lýtka: 7,5 mmHg
       
Viac informácií
Product Name Rewrite Nie je k dispozícii
Veľkosť EU Nie je k dispozícii
Napíšte vlastné hodnotenie
Hodnotíte:COMBER podkolienky s odstupňovanou kompresiou
 
Copyright © 2013-2017 Magento, Inc. All rights reserved.