Aké ponožky vybrať k sivému obleku

Farbu svojich ponožiek zlaďte vždy s nohavicami a nie s topánkami. K sivému obleku sa hodia ponožky sivej farby.


Farba ponožiek

V zásade by sa farba ponožiek mala prispôsobiť farbe nohavíc. Volíme rovnaké alebo podobné farby. Farebným kontrastom síce upútate pozornosť, ale reakcie sú rozporuplné. K hnedému obleku sa hodia ponožky hnedej farby. A pokiaľ máte pochybnosti, zvoľte ponožky rovnakej farby, akú majú vaše nohavice. To má naviac ďalší efekt – rovnaká farba vašu nohu opticky predĺži, zatiaľ čo farebný kontrast ponožiek a nohavíc ju naopak skráti. Snažte sa mať v skrini rovnaké odtiene ponožiek ako nohavíc a ak si nie ste istí výberom, vždy siahnite radšej po tmavšom odtieni než po svetlejším.

Hnedé ponožky k obleku TATRASVIT

Dĺžka ponožiek

Pánske ponožky k obleku by mali byť dostatočne dlhé, aby keď si sadnete, nebola vidieť holá noha. Vhodnú dĺžku určíte ľahko – keď si sadnete, vaše nohavice sa zodvihnú zhruba o 12 centimetrov. Ponožky by tak mali dosahovať najmenej 18 centimetrov nad členkom alebo pre lepšie zapamätanie si – na pol ceste medzi chodidlom a kolenom.

Materiály na výrobu ponožiek

Bavlnené vlákna na výrobu ponožiek BAVLNA Je hlavnou prírodnou textilnou surovinou, ktorá sa vyznačuje ideálnym súhrnom vlastností pre jej použitie pri výrobe textilných výrobkov. Vyznačuje sa vhodnou pevnosťou, pružnosťou, ťažnosťou, dobrými tepelno-izolačnými schopnosťami a schopnosťou dobre prijímať farbivá.

Sivé ponožky zo 100% bavlny
Vlnené vlákna na výrobu ponožiek OVČIA VLNA Patrí medzi najstaršie a najdôležitejšie prírodné textilné materiály, ktoré používalo ľudstvo už v dávnych dobách na odievanie. Vyznačuje sa hrejivosťou, je príjemná na dotyk a dobre prijíma farbivá. Pre bežné použitie je upravovaná proti plsteniu.
Bambusové vlákna na výrobu ponožiek VISKÓZA (napr. bambus) Východiskom pre tento prírodný materiál je buničina – celulóza, ktorá sa vyrába z dreva ihličnatých a listnatých stromov. Používa sa buď samostatne alebo v zmesi s bavlnou, vlnou alebo inými syntetickými materiálmi.
Syntetické vlákna na výrobu ponožiek

POLYAMIDOVÉ VLÁKNA (PA/PAD) Syntetické vlákna (nylon) s dobrou pevnosťou, odolnosťou voči oderu, dobre sa farbia a vyznačujú sa nízkou navlhavosťou.

POLYESTEROVÉ VLÁKNA (PES) Tieto syntetické vlákna dobre odolávajú mikroorganizmom, spracovávajú sa v zmesi s bavlnou, vlnou alebo viskózou. Vyznačujú sa pevnosťou a nízkou navlhavosťou. Nevýhodou je sklon ku žmolkovaniu.

ACRYLOVÉ VLÁKNA (PAN) Vynikajú najmä stálosťou na svetle, pevnosťou, ťažnosťou a odolnosťou voči kyselinám. Nemajú sklon ku žmolkovaniu a plsteniu. Vyrábajú sa často v zmesi s vlnou.

POPLYPROPYLÉNOVÉ VLÁKNA (POP) Sú veľmi odolné voči odieraniu a majú výhodnú plastickú aj elastickú deformáciu. Sú odolné voči chemikáliám.

POLYURETÁNOVÉ VLÁKNA (PUR) Patria medzi elastomerové vlákna a vyznačujú sa veľkou rozťažnosťou a schopnosťou opakovaného a takmer úplného návratu do pôvodných rozmerov.

6 DÔVODOV PREČO VYBRAŤ PONOŽKY K OBLEKU TATRASVIT

 1. NUMERICKY RIADENÉ PLETACIE STROJE 
  1. Tatrasvit pletie ponožky s rôznou hustotou stehov. Čím vyššia je hustota stehov, tým lepšie ponožky sedia a dlhšie držia tvar aj po viacnásobnom praní. Hustota pletenia sa meria počtom stehom po obvode ponožky. Tatrasvit pletie ponožky od 128 do 200 stehov. Menej kvalitné ponožky majú hustotu pletia 60 alebo 96 stehov. 
  2. Čím kvalitnejšie sú pletacie stroje tým viac konštrukčných prvkov ponožky obsahujú. Komfortný pohodlný lem zabraňuje zošuchovaniu ponožky a súčasne nezanecháva otlačky na lýtku, retiazkovaná špica zabraňuje otláčaniu prstov, spevnená päta a špica predlžuje životnosť, froté zóna na chodidle zlepšuje tepelnú izoláciu a komfort pri chôdzi, a prievzdušná zóna prevzdušňuje pokožku.
 2. KVALITNÉ A FUNKČNÉ MATERIÁLY (VLÁKNA) Okrem strojov sa za posledné roky zvýšila aj kvalita materiálov (vlákien). V minulosti jedinou úlohou ponožiek bolo chrániť pokožku pred otláčaním a odieraním. 
  1. V súčasnosti ponožky odvádzajú vlhkosť od pokožky, aktívne bojujú proti baktériam a podporujú krvný obeh.  
  2. Kvalita materiálov priamo úmerne ovplyvňuje životnosť ponožiek. Ponožky z kvalitných materiálov vydržia aj 2 roky a z nekvalitných najviac 2-3 mesiace. 
  3. Kvalitné farby Tatrasvit držia farbu počas celej životnosti ponožiek.
 3. OEKO TEX CERTIFIKOVANÉ NA ZDRAVOTNÚ NEZÁVADNOSŤ Öko-Tex Standard 100 je medzinárodný testovací a certifikačný systém pre textílie, vyrábané iba zo zdravotne nezávadných materiálov. 
 4. VÝHODNÉ PODMIENKY 
  1. Množstevné zľavy 10% zľava pri nákupe spolu 5 - 10 párov / kusov. 20% zľava pri nákupe spolu viac ako 10 párov / kusov. Zľava neplatí pre sortiment Outlet.
  2. Bonusové body za nákup. Zaregistrovaným zákazníkom automaticky pripisujeme 1 bod za 1 € nákupu.
  3. Platba bonusovými bodmi. zaregistrovaní zákazníci môžu platiť bonusovými bodmi. 10 bodov = 1€.
  4. Bezplatná doprava na objednávku > 50 €.
 5. SPOĽAHLIVÉ DORUČENIE 
  1. Objednaný tovar Vám doručíme do 2-3 pracovných dní. Tovar Vám doručí kuriér DHL s možnosťou dodania aj v sobotu Platba za tovar pri prevzatí v hotovosti alebo platobnou kartou.Sivé ponožky k obleku TATRASVIT